Každá žena chce mať atraktívny vzhľad. Bez dobre upravenej pokožky tváre je to však takmer nemožné dosiahnuť. Na ozdravenie pokožky a spomalenie procesu starnutia je potrebné pravidelne vykonávať ošetrujúce procedúry. Takéto opatrenia urýchľujú regeneráciu bunkových štruktúr, zabraňujú vzniku vrások a tiež odstraňujú defekty, ktoré sa už objavili.
Požadovaný efekt dosiahnete len pravidelnou starostlivosťou. K tomu patria čistiace kúry, každodenná starostlivosť a samozrejme účinné masky proti starnutiu. Niektoré z odporúčaní odborníkov hovoria, že masky by sa mali začať od 25 rokov, v iných - od 20 rokov. Predtým by ste nemali preťažovať pokožku, pretože proces starnutia ešte nezačal.
Prečo pleť starne
Po 25 rokoch sa prvé vrásky objavujú najmä vďaka aktívnemu pohybu tvárových svalov. Takéto prvé vrásky sa nazývajú mimické a zvyčajne sa objavujú v nasolabiálnej oblasti v blízkosti očí. Zrelá pleť postupne začína strácať elasticitu a vo veku 35 rokov badať známky ochabnutej brady a líc, prehĺbenie vrások na čele a pod očami.
K starnutiu pokožky dochádza v dôsledku zníženia úrovne produkcie kolagénu v tele. Jeho nedostatok je možné doplniť procedúrami salónu, korekciou výživy, domácimi maskami proti starnutiu.
Vyblednutá pleť potrebuje aktívnu hydratáciu, vitaminizáciu a intenzívnu starostlivosť. Domáce pleťové masky vyrobené z prírodných surovín pomôžu kedykoľvek splniť všetky potreby vašej pleti.
Čo sú vrásky
Kozmetológovia identifikujú niekoľko typov vrások, ktorých výskyt sa vyskytuje z niekoľkých dôvodov:
- Povrchová - vytvorená v hornej vrstve kože, sa môže objaviť po 30 rokoch a dokonca aj oveľa skôr. Ich výskyt nie je vyvolaný vnútornými procesmi v tele, ale vonkajšími agresívnymi atmosférickými vplyvmi: zvýšené dávky ultrafialového žiarenia, suchý vzduch, tvrdá voda. Tieto faktory spolu s nedostatočnou starostlivosťou môžu viesť k zmršťovaniu kože. Takéto vrásky vyzerajú ako jemná sieťka, najčastejšie sa objavujú pod očami, na spánkoch.
- Stredné – tieto vrásky súvisia s vekom a vznikajú v strednej vrstve kože. Kozmetológovia sa domnievajú, že za ich vznikom stojí najmä nedostatočná starostlivosť o pleť, keďže mimické povrchové vrásky sa časom prehlbujú. Stredne hlboké vrásky sa objavujú po 40 rokoch, kedy klesá počet kolagénových vlákien, začínajú meniť svoju štruktúru, znižuje sa elasticita pokožky.
- Hlboké - takéto vrásky sú pretrvávajúcou deformáciou kože, ktorá postihuje všetky vrstvy a zasahuje do tukového tkaniva. Zvyčajne sa vyskytujú po 50 rokoch. Vrásky v oblastiach najväčšej mimickej aktivity sa vyznačujú väčšou hĺbkou. Mnoho kozmetológov verí, že prítomnosť a počet hlbokých vrások je spôsobený genetickými faktormi.
Aby sa pokožka omladila a nepoškodila, je potrebné vyberať kozmetiku podľa veku. Omladzujúce pleťové masky pomôžu nasýtiť pokožku všetkými potrebnými prvkami a vyrovnať sa so zmenami súvisiacimi s vekom. Napríklad prípravky, ktoré sú účinné vo veku 20 rokov, nebudú vykazovať pozitívnu dynamiku po 60 rokoch. Rovnaká schéma funguje v opačnom poradí: agresívne techniky proti starnutiu by sa nemali aplikovať na pokožku, ktorá má schopnosť zachovať si elasticitu.
Ako omladiť pokožku
Ako si zachovať mladistvú pleť je otázkou záujmu všetkých žien bez výnimky. Aby sa tento sen stal skutočnosťou, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:
- začnite každý nový deň dôkladným umytím, po vodných procedúrach sa neodporúča sušiť tvár uterákom;
- v arzenáli každej ženy by mali byť prítomné denné a nočné krémy proti starnutiu;
- gymnastika pre tvár je najlepším pomocníkom pri udržiavaní elasticity tváre, nešetrite na ňu každý deň 10-15 minút;
- Masky a peelingy si robte aspoň 2x týždenne.
Z obrovského množstva tých najlepších receptov pre krásu a mladosť môžete čerpať zo skúseností našich mám a starých mám. Otestujte na sebe tie najlepšie osvedčené ľudové recepty. Kvalitné peelingy, krémy, pleťové masky proti starnutiu, vyrobené v továrni (pri dodržaní dobrého prírodného zloženia), ako aj domáce, poskytujú pri pravidelnom používaní vynikajúce výsledky. Zbavíte sa starých vrások a zabránite vzniku nových.
Budovanie tváre je jedným z najbezpečnejších a najdostupnejších spôsobov, ako predĺžiť mladistvosť pleti. Toto tvárové cvičenie nemá žiadne kontraindikácie. Umožní vám zbaviť sa mimických vrások, odstrániť dvojitú bradu a zvýšiť celkový turgor pokožky.
Výrobky na masky
Domáce omladzujúce pleťové masky sú nevyhnutné na napnutie, zjemnenie a vybielenie pokožky. Navyše ju nasýtia šokovými dávkami vitamínov a minerálov. Účinné látky sa nachádzajú v zelenine, ovocí, mliečnych výrobkoch. Keď si nanesiete prírodnú masku, pocítite okamžitý efekt.
Domácu masku si môžete pripraviť pomocou:
- dužina zo zeleniny a ovocia;
- bylinky;
- obilniny;
- med.
Tieto produkty majú veľmi bohaté vitamínové zloženie a sú schopné naštartovať proces regenerácie tkaniva. Pomocou najefektívnejších prírodných masiek môžete vyzerať minimálne o 10 rokov mladšie v každom veku.
Masky pre všetky typy pleti
Recept na omladzujúcu kávovú alebo kakaovú pleťovú masku. Tieto zložky majú silný tonizujúci účinok, zmierňujú opuchy. Peelingy s ich obsahom umožňujú jemne a efektívne vyčistiť pokožku, odstrániť odumreté bunky. Na varenie budete potrebovať:
- 2 polievkové lyžice mletej kávy alebo kakaa;
- 6 polievkových lyžíc akéhokoľvek fermentovaného mliečneho výrobku bez chemických prísad;
- Na dosiahnutie antibakteriálneho účinku možno pridať trochu medu.
Zmes pre dehydrovanú pleť možno obohatiť o olivový, mandľový, kokosový olej. V keramickej nádobe zmiešajte kávu a fermentovaný mliečny výrobok, porazte hmotu, pridajte med. Naneste kompozíciu na tvár a počkajte, kým nezaschne.
Na oslabenie sťahujúceho účinku naneste na tvár uterák navlhčený teplou vodou a odstráňte zvyšok kompozície.
Maska z ovsených vločiek a jogurtu. Táto zmes je určená na omladenie. Účinne bojuje proti vráskam, zápalom. Po maske bude vaša tvár žiariť. Na jeho prípravu pripravte:
- lyžica ovsených vločiek;
- polievková lyžica jogurtu bez chemických prísad;
- ovocný džús;
- trochu medu.
Ovsené vločky pomelieme na múku a zalejeme jogurtom. Nechajte pol hodiny odležať, aby napučalo. Potom do kompozície pridajte med a ovocnú šťavu. Naneste masku proti starnutiu na 10 minút. Počas tejto doby môže kompozícia trochu vyschnúť, aby sa dala ľahko umyť, mierne navlhčite tvár vodou, kým sa tvrdé hrudky nerozpustia, a potom umyte obvyklým spôsobom.
Maska z ovsených vločiek. Takáto maska pomôže vyrovnať sa s problémami zrelej pleti. Už pri prvej aplikácii uvidíte, ako sa jemné vrásky vyhladia, pokožka nadobudla zdravú farbu. Na jeho prípravu si zásobte tieto potraviny:
- lyžica ovsených vločiek, mletá na múku;
- lyžička citrónovej šťavy;
- 2 lyžičky mlieka.
Mlieko zohrejeme a pridáme ostatné suroviny. Pozor, mlieko by nemalo byť horúce, udržujte ho o niečo teplejšie ako je telesná teplota. Po dôkladnom premiešaní kompozície naneste na pokožku. Okrem toho je možné túto masku aplikovať aj na oblasť krku a dekoltu.
Sódový peeling. Sóda je známa svojimi exfoliačnými a čistiacimi vlastnosťami. Len jedna omladzujúca pleťová maska poskytne neuveriteľný efekt pri odstránení šupiniek, jemných vrások a vyrážok. Na prípravu tohto zázračného lieku si vezmite nasledujúce potraviny:
- 2 polievkové lyžice jedlej sódy;
- 1 čajová lyžička vody.
Zmiešajte ingrediencie a miešajte, kým nezískate pastu. Naneste na miesta vyžadujúce čistenie, masírujte končekmi prstov.
Pravidlá používania domácich masiek
Výhody domácich pleťových masiek sú zrejmé. Okrem toho majú množstvo ďalších výhod:
- nedostatok chemikálií;
- priaznivá cena;
- rýchle varenie;
- správne ingrediencie sú vždy po ruke;
- vysoká účinnosť.
Účinné pleťové masky - omladzujúce a regeneračné - sú vhodné aj pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami. Vychytaním neutrálneho zloženia prinesiete svojej pokožke výnimočné výhody. Dostupnosť všetkých ingrediencií umožňuje ich miešanie a použitie kedykoľvek.
Môžete použiť nielen určené produkty. Výroba domácich masiek zahŕňa skutočný let fantázie. Na varenie sú vhodné akékoľvek oleje, med, čerstvé bylinky, bobule. Keď poznáte účinok každého produktu na pokožku, vytvoríte si masku podľa typu pleti.
Masky sa aplikujú na čistú pokožku. Vyhnite sa oblasti pod očami a okolo pier, tieto oblasti vyžadujú mimoriadne jemné a hydratačné produkty. Kompozíciu je potrebné umyť po 15-20 minútach pôsobenia a iba teplou vodou. Po maske môžete použiť svoj obvyklý hydratačný krém.
Ak je vaša pokožka náchylná na alergie, potom masku otestujte. Za týmto účelom kvapnite zmes na oblasť zápästia a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Ak sa počas tejto doby na pokožke nevyskytla nežiaduca reakcia, môžete pokojne použiť masku na tvár.
Pamätajte, že účinok bude iný, recepty na masky proti starnutiu musia byť vybrané čisto individuálne. Ak ste čítali o úžasnej maske, ktorá sľubuje okamžitý efekt, nie je zaručené, že vám bude fungovať. Skúškou môžete nájsť „zlatú masku", ktorá vám pomôže udržať si mladosť v nasledujúcich rokoch.